İçeriğe atla

Su Kaçakları Kontrolü ve Tespiti

Su faturalarınızdaki fahiş artışın en büyük nedeni hiç şüphesiz su tesisatı sorunlarının başında yer alan su kaçaklarıdır.
Su kaçağına bağlı olarak vanalar kapalıyken bile sayaç hızla dönmeye devam ettiğinden, ay sonu gelecek olan su faturanızı da oldukça kabartmaktadır.
Su kaçağı problemi eski yeni dinlemeden her türlü yapıda kendini göstermektedir. Elde olmayan sebeplerle ev, işyeri, okul, hastane, AVM vb. yapıların tamamında baş gösteren bu problem özellikle tespit aşamasında sizleri oldukça yormaktadır.
Tespiti ve tamiri sırasında uzmanlık isteyen bu sorun ile tek başınıza mücadele etmeniz neredeyse imkansızdır. Bu nedenle iyi bir araştırma yaparak güçlü referans sahibi bir firma ile anlaşmanız sizlerin yararına olacaktır.
İstanbul gibi büyük kentlerde su kaçağı hem eski hem de yeni yapılarda sık sık görülmektedir. Eskiden daha çok eski binalarda görülen bu sorun, yeni binalarda kullanılan kalitesi düşük su boruları ya da tesisat sistemine yanlış eğim verilmesi nedeniyle sık sık yeni binalarda da görülmektedir.
Su kaçağı probleminin bıraktığı tek kötü iz su faturalarındaki artışlar değildir. Su kaçağına bağlı olarak kombi barınızda düşüş, duvarlarda ıslaklık, dökülme, evde keskin rutubet kokusu gibi sorunlarla da karşılaşırsınız.
Erken müdahale edilmesi gereken bu soruna zamanında işlem sağlanmadığında eğer bir apartman dairesinde oturuyorsanız yandınız demektir.
Duvar diplerinden sızan sular alt katınızda oturan komşunuzun evine sızacağından komşunuzun evi de berbat bir hal alır.
Sizden kaynaklanan sorun yüzünden evi berbat bir hal alan komşunuz soluğu doğruca sizin evde alır ve çoğu kez bu soluk alma komşuyla ciddi tartışmalar ile sonuçlanmaktadır.
Komşunuzla olan ilişkilerin zedelenmemesi, yapınızda ciddi sorunların oluşmaması, su faturalarında fahiş artışları ödememek için yapmanız gereken tek şey firmamız ile iletişime geçmek olmalıdır.
İstanbul su kaçağı bulma kırmadan dökmeden cihazla su kaçağı tespit işlemi sağlayan firmamız akustik dinleme sayesinde en zorlu sorunları bile dakikalar içerisinde noktasal olarak tespit etmektedir.

Akustik dinlemenin noktasal olarak tespit ettiği yerde titiz bir çalışma yürüten alanında uzman ve sertifikalı ustalarımız, tamir işlemini de yaparak sizlere rahat bir nefes aldırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara