İçeriğe atla

Ümraniye Gizli Su Akıntısı Tespiti

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen başlıca sorunlardan biri olan su kaçakları son zamanlarda özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde sık sık karşılaşılan oldukça moral bozucu sorunlardan biri haline gelmiştir.


Su kaçakları, ev veya iş yerlerinde meydana gelen ve eski yeni dinlemeden farklı sebeplerle ortaya çıkan moral bozucu bir tesisat problemidir. Eski yapılarda kullanılan su borularının zaman içerisinde eskiyerek deformasyona uğraması sonucu oluşan su kaçakları sizleri hem maddi açıdan hem de manevi açıdan oldukça zahmete sokmaktadır.

 

Elde olmayan nedenlerle meydana gelen su kaçakları yeni yapılarda kullanılan kalitesi düşük su boruları veya yanlış eğim nedeniyle ortaya çıkmaktadır.
Eskiden teknolojideki yetersizliklerden dolayı oldukça zahmetli işlemlerin ardından tamiri gerçekleşirdi.

 

Yetersiz ekipmanlardan dolayı meydana gelen en ufak bir sorunda bile neredeyse evdeki bütün seramik ve parkeler kırılır altında arızalı su borusu tespit edildikten sonra tamir edilirdi. Bu işlem sonunda özellikle ev hanımlarının uğraşacağı zahmetli işlemler ortaya çıkmaktaydı.

Rastgele gerçekleşen kırma dökme işlemi nedeniyle oluşan molozların atılması, kırılan yerlerin yeniden tamir edilmesi ve temizlik işlemleri gibi teferruatlar ev hanımlarını oldukça uğraştırır ve haftalarca bütün planlarının ertelenmesine vesile olurdu.

Üsküdar su kaçağı bulma
İşi bilmeyen tesisat ustalarının kullandıkları bu yöntem günümüz teknolojisinde tarihe karışsa bile, teknolojiye ayak uyduramayan sokak aralarında amatörce hizmet veren kişi veya kurumlar yüzünden hâlâ kullanılmaktadır. Bu nedenle su kaçağı sorunu ile karşılaşır karşılaşmaz yardım alacağınız firmanın kullanacağı yöntemi iyi araştırmanızda yarar olacaktır.
Her geçen gün gelişen teknolojik cihazlar ile birlikte insan hayatı oldukça kolay bir hal alırken, bilim insanları su tesisatı sektörünün de işini kolaylaştıracak önemli gelişmelere imza atmıştır.

Özellikle su kaçağı bulma işleminde kullanılmak üzere geliştirilen akustik dinleme su kaçaklarını kırmadan dökmeden noktasal olarak tespit etmektedir. İstanbul su tesisatçı firmamız teknolojinin son harikası olan bu cihazı kullanarak en zahmetli kaçakları bile dakikalar içerisinde tespit ederek sizlere profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Firmamız, bir veya iki seramiğin altında tamir işlemi gerçekleştirerek sizlere sağladığı bütün hizmetler karşılığında garanti de vermektedir. Detaylı bilgi edinmek için lütfen firmamızı arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara